TAX FREE na iPhone!

W: Root Na: Komentarz: 0 Wyświetleń: 1834

Sprawdź, czy możesz odebrać zwrot podatku VAT za zakupy!

Kto może otrzymać zwrot podatku VAT za zakupy?

  • podróżny posiadający stałe miejsce zamieszkania poza Unią Europejską (UE), który wywozi zakupione w Polsce produkty (w stanie nienaruszonym) poza obszar UE. 

Ważne: minimalna łączna kwota wartości zakupów wraz z podatkiem VAT (na jednym formularzu zwrotu podatku uprawniającym do zwrotu VAT) wynosi 200zł brutto. 

Wystawienie formularza TAX FREE jest możliwe tylko w sklepach stacjonarnych - aby skorzystać, musisz odebrać i opłacić towar w jednym z salonów smartSPOT. Nie ma możliwości skorzystania z TAX FREE przy zakupie towaru opłaconego przez sklep internetowy. 

 

Co dalej?

Masz 3 miesiące, liczone po miesiącu zakupu, aby wywieźć zakupiony towar (w nienaruszonym stanie) poza UE. Udaj się do punktu odprawy celnej i okaż swoje dokumenty TAX FREE oraz, na żądanie celnika, okaż towar (w nienaruszonym stanie). Następnie celnik wygeneruje elektroniczne potwierdzenie wywozu. Co istotne, jeśli opuszczasz UE z terenu innego państwa członkowskiego niż Polska, musisz posiadać papierowe dokumenty TAX FREE. 

Zwrot podatku VAT

Czas na odbiór podatku VAT to 8 miesięcy od zakupu. Zwrot otrzymasz w formie, jaką wybrałeś w trakcie dokonywania transakcji w sklepie. 

Jeśli wybrałeś opcję zwrotu na kartę, refundację otrzymasz automatycznie. Jeśli zdecydowałeś się na zwrot podatku w gotówkowej formie, to po otrzymaniu stempla potwierdzającego wywóz towaru, udaj się do Punktu Refundacji GB. 

 

W razie pytań napisz na bok@smartspot.com.pl lub zadzwoń pod nr 510-237-017.

Uwagi

Zostaw swój komentarz