Jeśli masz zamiar samodzielnie założyć szkło ochronne na telefon, kieruj się kilkoma prostymi wskazówkami, dzięki którym osiągniesz doskonały efekt. Zebraliśmy najistotniejsze porady, które pomogą ci bez problemu nakleić szybkę na telefon. Od czego zacząć? 

Przygotuj miejsce pracy z doskonałym oświetleniem. Zadbaj o jego czystość. Rozpakuj szkło ochronne, naszykuj akcesoria do montażu - przyda się  żel czyszczący lub wilgotne ściereczki (z pewnością znajdziesz je w zestawie ze szkłem). Ważne, aby wszystkie akcesoria przygotować przed przystąpieniem do montażu.

Stanowisko gotowe? Świetnie. W kolejnym kroku dokładnie wyczyść wyświetlacz. Wykorzystaj ściereczki dołączone do zestawu. Najpierw użyj wilgotnej ściereczki, następnie suchej. Ekran powinien być doskonale odtłuszczony. 

Jeśli na wyświetlaczu pozostały drobinki kurzu, możesz łatwo je usunąć korzystając z naklejki dołączonej do zestawu. Wystarczy oderwać warstwę zabezpieczającą i delikatnie przyłożyć naklejkę do ekranu w miejscach, w których pozostał pył i kurz. Kiedy ekran jest idealnie czysty, możesz przejść do montażu szkła.

Odklej warstwę zabezpieczającą (oznaczoną prawdopodobnie naklejką 'start' lub 'step 1') i bardzo uważnie umieść szkło ochronne nad wyświetlaczem. Zanim przyłożysz produkt do ekranu upewnij się, że jest doskonale dopasowany - zwróć uwagę na wycięcie na aparat i głośnik, to dobre punkty odniesienia. Szkło znajduje się w idealnej pozycji? Przyłóż je do ekranu i delikatnie dociśnij palcem.

Cała powierzchnia szkła powinna idealnie przylegać do ekranu. Jeśli widzisz bąbelki powietrza pod szkłem, nie przejmuj się, ich usunięcie jest bardzo proste. Możesz użyć do tego specjalnej rakli, karty płatniczej lub kawałka tektury. Delikatnie wypchnij powietrze w kierunku krawędzi. 

W ostatnim kroku usuń pozostałą warstwę zabezpieczającą ze szkła (prawdopodobnie będzie oznaczona napisem 'finish' lub 'step 3'). I już, gotowe! Ciesz się efektem!

Po tym artykule wiesz już jak założyć szkło na ekran telefonu. Jest to znacznie prostsze, niż się wydaje - zazwyczaj montaż szkła na wyświetlacz smartfona trwa zaledwie kilka minut!

Filmiki ze szczegółową instrukcją znajdziesz tutaj:

Kliknij, aby zobaczyć instrukcję montażu szkła hybrydowego

Kliknij, aby zobaczyć instrukcję montażu szkła hybrydowego na aparat

Kliknij, aby zobaczyć instrukcję montażu matowej folii na ekran

Kliknij, aby zobaczyć jak założyć Hydrofilm na ekran

Kliknij, aby zobaczyć jak założyć folię na boki

Kliknij, aby zobaczyć jak nałożyć folię na tył telefonu