Większość osób decyduje się na zakup pokrowca ochronnego od razu po zakupie telefonu. To świetna decyzja, etui doskonale zabezpiecza sprzęt przed zarysowaniem i uszkodzeniem. Jak wybrać dobre etui na telefon? 

Przede wszystkim etui musi być dopasowane do konkretnego modelu telefonu. Zanim je kupisz, upewnij się, że jest przeznaczone do Twojego smartfona. 

Wybór etui na telefon to nie tylko kwestia gustu. Oprócz posiadania walorów estetycznych, case powinien przede wszystkim stanowić niezawodne zabezpieczenie telefonu. Zwróć uwagę na materiał. Silikonowe plecki poprawią chwyt. Dzięki nim śliski telefon będzie pewniej leżeć w dłoni. Etui może być też wykonane z TPU czy poliwęglanu. Często klienci wybierają skórzane case, których miękka wyściółka z mikrofibry stanowi dodatkową ochronę. 

Materiał to tylko jeden z wielu aspektów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze etui. Istotna jest grubość plecków, która jest proporcjonalna do stopnia ochrony. Newralgicznym punktem smartfona są rogi - zwróć uwagę na to, czy etui posiada dodatkowe wzmocnienie w tym miejscu. 

Aby przyciski działały płynnie, etui musi być dobrze zaprojektowane. Aspekt użytkowy jest bardzo istotny! Zwróć uwagę na to, czy przyciski działają poprawnie. Case nie powinien zmniejszać komfortu użytkowania smartfona. Przyjrzyj się wszelkim wycięciom - muszą być bardzo precyzyjnie dopasowane.

Doskonałe dopasowanie do krawędzi nie tylko zapewnia wysoką ochronę, ale też uniemożliwia przedostawanie się zabrudzeń pod etui. Pył i kurz, który dostanie się pod etui może doprowadzić do zarysowania boków i tyłu telefonów. Im lepiej dopasowane plecki, tym lepiej. Etui wystaje poza ramkę telefonu? To świetnie! Będzie dodatkowym wzmocnieniem, nawet jeśli smartfon upadnie przodem. Warto wspomnieć, że etui na telefon nie jest wystarczającym zabezpieczeniem - szkło na ekran to konieczność!

Co z aparatem? Wiele etui posiada wypustkę chroniącą obiektyw przed uszkodzeniem. To bardzo istotny aspekt. Aparat stanowi jedną z najistotniejszych funkcji nowoczesnych smartfonów. Jeżeli ochrona zapewniona przez etui nie jest wystarczająca, rozważ zabezpieczenie obiektywu szkłem ochronnym. 

Ostatni aspekt to wygląd. Etui powinno przede wszystkich ochronić telefon przed uszkodzeniem i zarysowaniem, jednak dodatkowo stanowi ciekawą ozdobę smartfona. Zwróć uwagę na to, aby etui świetnie leżało w dłoni, a przy okazji cieszyło oko. 

W ofercie smartSPOT znajdziesz setki etui na większość urządzeń dostępnych na rynku. Możesz kompleksowo zabezpieczyć telefon wybierając akcesoria ze strony lub odwiedzając salon stacjonarny.