Jak wycenić iPhone przed sprzedażą?

W: Root Na: Komentarz: 0 Wyświetleń: 1809

Planujesz sprzedaż swojego iPhone? Sprawdź jak go wycenić. 

Planujesz sprzedaż swojego iPhone? Sprawdź jak go wycenić. 

1. Określ jakiego modelu iPhone używasz.

To bardzo istotna informacja. Jeżeli nie masz pewności, wejdź w ustawienia, a następnie w zakładkę "ogólne". Tam, w podkategorii "to urządzenie" znajdziesz informację o nazwie modelu Twojego iPhone.

2. Sprawdź pojemność pamięci Twojego telefonu. 

64, 128, a może 256GB? Pojemność pamięci w iPhone ma znaczenie w określeniu ceny. Tę informację również znajdziesz w ustawieniach w kategorii "ogólne -> to urządzenie". 

3. Identyfikator Twojego telefonu, czyli IMEI. 

Czym jest IMEI? To indywidualny numer identyfikacyjny telefonu komórkowego GSM lub UMTS. Można wyświetlić go w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#. To nie jedyny sposób - informację o numerze IMEI znajdziesz również w ustawieniach oraz na szufladce karty SIM.

Znajomość numeru IMEI pozwala na potwierdzenie legalności sprzętu. 

4. Określ kondycję baterii. 

Kondycja baterii również ma duży wpływ na wycenę telefonu. Informację o tym parametrze znajdziesz w ustawieniach, w kategorii "bateria". 

5. Przyjrzyj się iPhone. W jakim jest stanie?

W określeniu stanu wizualnego telefonu weź pod uwagę obecność zarysowań. Im liczniejsze i głębsze ryski na wyświetlaczu, ramce lub tylnej obudowie, tym mniejsza wartość iPhone. Nie bez znaczenia pozostają pęknięcia - koniecznie uwzględnij je przy wycenie. 

Nie zapomnij wziąć pod uwagę parametrów technicznych. Uszkodzenia lub awarie podzespołów spowodują, że cena Twojego iPhone drastycznie spadnie. 

6. Zawartość zestawu. 

Planujesz sprzedaż iPhone solo, czy w zestawie? Określ dokładnie ilość, jakość i stan każdego elementu - każde dodane akcesorium podwyższa wartość iPhone.

Te wszystkie zagadnienia mają wpływ na wycenę iPhone. Weź je pod uwagę zanim wystawisz telefon na sprzedaż. Jeśli nadal masz wątpliwości jak wycenić swój telefon - napisz do nas, pomożemy Ci!

 

Powiązane przez Tagi

Uwagi

Zostaw swój komentarz