Jak sprzedać telefon?

W: Porady Na: Komentarz: 0 Wyświetleń: 2339

W tym poradniku krok po kroku wyjaśniamy proces sprzedaży telefonu. 

Masz nowy telefon, więc poprzedni model stał się zbędny? Zobacz krótki poradnik, w którym krok po kroku wyjaśniamy jak sprzedać telefon. 

Po pierwsze: wycena.

Czy smartfon jest w pełni sprawny? Jak oceniasz stan wizualny? Czy telefon wciąż jest na gwarancji producenta? Odpowiedź na te pytania jest niezbędna do realnej wyceny urządzenia. Pamiętaj, że wszelkie uszkodzenia, pęknięcia i zarysowania obniżają wartość sprzętu. Na wycenę smartfona wpływa wiele czynników, dlatego mam dobrą wiadomość: nie musisz ustalać ceny sam! Kliknij tutaj, aby przejść do krótkiego formularza, na podstawie którego za darmo wycenimy Twój telefon. 

Zdjęcia mają znaczenie!

Jeśli wiesz już, za ile chcesz sprzedać telefon, możesz zacząć przygotowania do sprzedaży. W pierwszej kolejności zrób ładne, estetyczne zdjęcia, na których uchwycisz wszelkie istotne elementy - jeżeli smartfon jest uszkodzony, uwzględnij to na fotkach. Zadbaj o dobre światło i jednolite tło. Zrób kilka zdjęć, na których telefon jest widoczny z każdej strony. Jeśli w zestawie z telefonem oferujesz więcej elementów, np. ładowarkę lub etui, uchwyć je na zdjęciu. 

Treść ogłoszenia: na to zwróć uwagę!

Sprzedaż telefonu w internecie daje różne możliwości. Większość użytkowników decyduje się na wystawienie ogłoszenia na serwisach sprzedażowych typu OLX czy Gratka.pl, a także w mediach społecznościowych, np. na Facebooku, gdzie znajdziesz grupy zrzeszające użytkowników zainteresowanych zakupem telefonu. 

Tworząc treść ogłoszenia skup się na wszystkich istotnych informacjach. Uwzględnij opis stanu telefonu, wspomnij o wszelkich ewentualnych usterkach technicznych i wizualnych. W opisie zawrzyj również informacje o gwarancji i zawartości zestawu. Wyczerpujący opis nie tylko zachęca do zakupu, ale i rozwiewa wszelkie wątpliwości potencjalnego kupującego. 

Ostatni krok: sprzedaż.

Udało się znaleźć kupca? Gratulacje! Pozostało Ci już tylko odpowiednio przygotować telefon przed przekazaniem go nowemu użytkownikowi. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby przejść do wpisu, w którym tłumaczymy ten proces krok po kroku.

Odpowiednia wycena sprzętu oraz atrakcyjne ogłoszenie z wyraźnymi zdjęciami znacznie zwiększa szanse na szybką sprzedaż smartfona. Mam nadzieję, że po tym wpisie już wiesz jak sprzedać telefon. Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do nas! 

Kliknij w zdjęcie poniżej, aby zobaczyć instrukcję sprzedaży telefonu w formie filmu!

Uwagi

Zostaw swój komentarz