Jak przygotować telefon do sprzedaży?

W: Porady Na: Komentarz: 0 Wyświetleń: 1207

W tym artykule dowiesz się, co należy zrobić przed sprzedażą telefonu. 

Kupiłeś nowy telefon, więc stary model nie jest Ci już potrzebny? Te rzeczy koniecznie musisz zrobić przed sprzedażą smartfona!

Stwórz kopię zapasową.

Przed przekazaniem telefonu nowemu właścicielowi, zadbaj o stworzenie kopii zapasowej wszystkich istotnych danych, aby zapobiec ich utraceniu po wyzerowaniu sprzętu. Wykorzystaj do tego iCloud. Wystarczy mieć tam konto i włączyć opcję automatycznego zapisywania kopii zapasowej. Dzięki wykorzystaniu chmury łatwo odtworzysz ustawienia i dane na swoim nowym telefonie.

Nie zapomnij o resecie!

W kolejnym kroku wyloguj urządzenie z iCloud w ustawieniach iPhone. To bardzo ważne - jeśli tego nie zrobisz, kolejny użytkownik nie będzie mógł przypisać telefonu do swojego konta Apple ID! 

Następnie przejdź do czyszczenia telefonu. Opcję wyzerowania znajdziesz w ustawieniach, w dolnej części sekcji 'ogólne'. Po kliknięciu 'wyzeruj', przejdź do wymazania zawartości i ustawień. Smartfon uruchomi się ponownie - teraz telefon jest wyczyszczony i gotowy do aktywacji przez kolejnego użytkownika. Na koniec wyjmij z urządzenia kartę SIM. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. 

iPhone wyzerowany? Czas na przygotowanie smartfona do sprzedaży. Dokładnie wyczyść urządzenie z każdej strony, używając do tego dedykowanego preparatu. Przygotuj akcesoria, pudełko i dokumenty, a następnie zapakuj telefon do sprzedaży. Jeśli sprzedajesz telefon wysyłkowo, koniecznie zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie paczki, aby smartfon nie uległ uszkodzeniu w transporcie.

Powyższe wskazówki pomogą Ci dobrze przygotować telefon do sprzedaży i bezpiecznie przekazać urządzenie kolejnemu użytkownikowi.

Jeżeli sprzedaż telefonu jest wciąż przed Tobą i nie wiesz na ile wycenić swój iPhone, kliknij tutaj, wypełnij krótką ankietę, a my bezpłatnie wycenimy Twój iPhone za Ciebie!

Kliknij w zdjęcie, aby przejść do filmu z instrukcją przygotowania iPhone do sprzedaży!

Uwagi

Zostaw swój komentarz