Czy saturator do wody gazowanej się opłaca?

W: Porady Na: Komentarz: 0 Wyświetleń: 1783

Sprawdź czy możesz zaoszczędzić przygotowując wodę gazowaną w domu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na zmniejszenie ilości odpadów i poprawę jakości życia. Amatorzy butelkowanej wody gazowanej borykają się z problemem dużej ilości generowanych plastikowych odpadów. W odpowiedzi na to wiele osób zwraca się w stronę urządzeń do wytwarzania wody gazowanej, takich jak Sodastream. Ale czy Sodastream rzeczywiście się opłaca? 

Koniec z nadmiarem plastiku!

Jedną z największych zalet korzystania z saturatora, np. marki Sodastream, jest redukcja ilości plastikowych butelek, które trafiają na wysypiska śmieci. Dzięki ponownemu napełnianiu butli gazem można uniknąć dużej ilości odpadów. Jeden nabój do saturatora pozwala na zastąpienie aż do 60 jednolitrowych plastikowych butelek. Ogromna wygodna związana z brakiem konieczności noszenia ciężkich butelek ze sklepu jest ogromnym atutem posiadania saturatora. 

Czy Sodastream się opłaca?

W dłuższej perspektywie finansowej, inwestycja w Sodastream zdecydowanie może być opłacalna. Pierwszy krok to zakup urządzenia (w smartSPOT już od 249,99zł, kliknij aby zobaczyć ofertę). Kolejną kwestią jest uzupełnianie cylindra CO2, bez którego korzystanie z saturatora nie będzie możliwe. Koszt wymiany butli do Sodastream w smartSPOT wynosi 19.99zł (kliknij, aby zarezerwować wymianę)

Jeden nabój wystarcza na wytworzenie do 60L gazowanej wody. Biorąc pod uwagę, że cena litra gazowanej wody w sklepie wynosi około 3zł, posiadając saturator sporo zyskujesz. Cena uzupełnienia cylindra w smartSPOT to 19.99zł, a więc wytworzenie 1L gazowanej wody wyniesie około 30gr. Jak widać, wybierając korzystny punkt wymiany butli, używanie saturatora jest bardzo opłacalne. Punkty wymiany butli smartSPOT znajdują się w kilkunastu miastach. Bardzo możliwe, że tani punkt wymiany znajduje się blisko Ciebie, dzięki czemu zaoszczędzisz również na transporcie (kliknij i sprawdź listę punktów).

Ile litrów napoju można zrobić z jednego syropu Sodastream?

Możesz dostosować smak wody gazowanej do własnych upodobań wybierając jeden ze smacznych syropów (kliknij tutaj i sprawdź smaki dostępne w smartSPOT). Producent informuje, że jedna butelka syropu o pojemności 440 ml wystarczy na przyrządzenie czyli około 9 litrów napoju, co daje 36 szklanek o pojemności 250ml. 

Dla osób, które często piją gazowane napoje, zakup saturatora jest bardzo opłacalny. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne oraz praktyczność urządzenia, zwłaszcza w kontekście coraz większego zanieczyszczenia środowiska. Jest to wygodne, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązane, które zyskuje coraz większą popularność. 

Uwagi

Zostaw swój komentarz